Тарн (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тарн (Tarn) може да се однесува на:

Географски објекти[уреди | уреди извор]

  • Тарн — река во Окситанија, југозападна Франција
  • Тарн — врв јужно од Магелановиот Проток, Чиле

Места[уреди | уреди извор]

Франција[уреди | уреди извор]

На други места[уреди | уреди извор]

  • Тарн — нафтено поле во Алјаска, САД
  • Тарн или Барнсли — населено место во Јужен Јоркшир, Англија
  • Тарн — поранешно населено место во Фресно, Калифорнија, САД

Личности[уреди | уреди извор]

Сообраќај[уреди | уреди извор]

Друго[уреди | уреди извор]