Талкауано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Талакауано

Талкауано (шп. Talcahuano) — град во конурбацијата Голем Консепсион во регионот Биобио, Чиле. Има 171.383 жители според пописот од 2002.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]