Такуми Хориике

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такуми Хориике
Лични податоци
Роден на 6 септември 1965(1965-09-06)(58 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1992 Yomiuri
1992–1999 Shimizu S-Pulse
1998–1999Cerezo Osaka
Репрезентација
1986–1995 Јапонија Јапонија 58 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Такуми Хориике (роден 6 септември 1965) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1986 2 0
1987 11 0
1988 1 0
1989 11 1
1990 6 0
1991 2 0
1992 7 0
1993 16 1
1994 0 0
1995 2 0
Вкупно 58 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]