Такеши Натори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такеши Натори
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 1 (1)

Такеши Натори — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 1 1
Вкупно 1 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]