Такаџи Мори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такаџи Мори
Лични податоци
Роден на 24 ноември 1943(1943-11-24)
Роден во Јапонија
Починал на 17 јули 2011(2011-07-17) (возр. 67)
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1967–1977 Mitsubishi Motors
Репрезентација
1966–1976 Јапонија Јапонија 56 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Такаџи Мори (роден 24 ноември 1943) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Такаџи Мори бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1964 и 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1966 4 0
1967 5 1
1968 4 0
1969 4 0
1970 13 0
1971 3 0
1972 8 0
1973 1 1
1974 1 0
1975 9 0
1976 4 0
Вкупно 56 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]