Такахиро Јамада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такахиро Јамада
Лични податоци
Роден на 29 април 1972(1972-04-29)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1991–1997 Yokohama Marinos
1998 Kyoto Purple Sanga
1999 Verdy Kawasaki
2000–2003 Vegalta Sendai
Репрезентација
1994 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Такахиро Јамада (роден 29 април 1972) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]