Прејди на содржината

Таимураз Тигиев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Казахстан
Машко борење во слободен стил
Сребрен медал – второ место 2008 Пекинг слободен стил до 96kg

Таимураз Тигиев (роден на 15 јануари 1982) е казахстански борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 96 кг.