Стахановскаја (Московско метро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стахановскаја

Стахановская
Општи информации
МестоРјазански
Југоисточен административен округ
Москва
 Русија
СопственикМосковски Метрополитен
ЛинииЛинија Некрасовскаја (Московско метро) Некрасовскаја
Перони2
Колосеци2
Поврзана соАвтобус: м7, 51, 334, 725, 766, 805
Објект
Длабочина-19 метри
Нивоа на пероните1
Паркингне
Пристап за инвалидида
Историја
Отворена27 март 2020

Стахановскаја (руски: Стахановская) — станица на московското метро во Рјазански, Москва, Русија. Се наоѓа на линијата Некрасовскаја, помеѓу станиците Нижегородскаја и Окскаја.