Окскаја (Московско метро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Окскаја

Окская
Општи информации
МестоРјазански
Југоисточен административен округ
Москва
 Русија
СопственикМосковски Метрополитен
ЛинииЛинија Некрасовскаја (Московско метро) Некрасовскаја
Перони2
Колосеци2
Поврзана соАвтобус: е70, 51, 133, 208, 279, 371, 429, 491, 725, 731, Вк, Вч, т63, н7
Објект
Длабочина-21 метри
Нивоа на пероните1
Паркингне
Пристап за инвалидида
Други информации
Код на станицатаОк
Историја
Отворена27 март 2020

Окскаја (руски: Окская) — станица на московското метро во Рјазански, Москва, Русија. Се наоѓа на линијата Некрасовскаја, помеѓу станиците Стахановскаја и Југо-Восточнаја.