Разлика помеѓу преработките на „Малев“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 87 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
|Slogan = Még egy ok az utazásra // Уште една причина за патување
}}
[[File:Malev Lurdy haz Budapest 2010-03-14 IMG 0440-1000.jpg|thumb|Malév head office]]
 
'''Малев''' ({{lang-hu|Magyar Légiközlekedési Vállalat}}) е национален авиопревозник на [[Унгарија]] и авиокомпанијата е базирана на аеродромот во [[Будимпешта]]. Лета на 50 дестинации низ 34 земји ширум светот. Малев е член на алијансата [[Oneworld]] од април 2007 година.
 
31

уредување

Прегледник