Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: ro:Vitoşa)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Sofia-vitosha-kempinski.jpg|десно|thumb|250px|[[Софија]] со Витоша во позадина]]
 
'''Витоша''' е висока [[планина]] во [[Бугариjа]], во непосредна близина на бугарската метропола [[Софија]]. Највисок врв е [[Црни врв]] со 2290 m надморска височина.
 
== Туризам ==
[[ImageПодатотека:Aleko Zima - za wikipedia.jpg|center|thumb|750px|Туристичкиот ски-центар "Алеко"]]
 
== Галериjа ==
941.847

уредувања

Прегледник