12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 263 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: background-color: white --> transparent)
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[570]] 
|Во околината на [[Мека]] (денешна [[Саудиска Арабија]]) роден е врховниот пророк во [[Ислам]]от и политички лидер [[Мухамед]].
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|[[Антонио да Сангало Помладиот]], важен италијански [[архитект]] од времето на [[Ренесанса]]та.

Прегледник