12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (с)
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|[[Антонио да Сангало Помладиот]], важен италијански [[архитект]] од времето на [[Ренесанса]]та.
941.847

уредувања

Прегледник