Прејди на содржината

Jus Cogens право: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
[непроверена преработка][непроверена преработка]
* [[Сувереност]]
* [[Самоопределување]]
* [[ДражавноДржавно име]]
* [[ДражавностДржавност]]
 
== Извори ==
Анонимен корисник