Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (→‎Што треба да содржи една квалитетна статија?: Јазична исправка, replaced: интервики → меѓујазични)
== Што треба да содржи една квалитетна статија? ==
 
На Википедија на македонски јазик постојат неколку нивоа на квалитетни статии. (Видете:'''[[Википедија:ВикиПроект Рецензија]]''') Но, една статија адда биде квалитетна, според целите на ВикиПроектот Квалитетни статии, потребно е таа да поседува одредени атрибути:
*одлично напишана;'''
*детална;
Анонимен корисник

Прегледник