Разлика помеѓу преработките на „Грамофонска плоча“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
#WPWPMK , #WPWP
(#WPWPMK , #WPWP)
(#WPWPMK , #WPWP)
{{listen
|filename=78tours.ogv|title=78 rpm video
|description=Видео на грамофонски мотор од 1936 година 78 вртежи во минута(не-електронски) грамофон звук од [[шелак]] облога снимка.
|format=[[Ogv]]}}
== Наводи ==

Прегледник