Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 49 бајти ,  пред 12 години
→‎Галериjа: Цвеќиња има само во Витоша????
(→‎Галериjа: мнооооооооооогу слики)
(→‎Галериjа: Цвеќиња има само во Витоша????)
Image:Vitosha Salamander 2.JPG|Salamandra salamandra во Витоша
Image:Golyam-Rezen-east.jpg|Карпите на врвот Гољам Резен
Image:Aaa18.jpg|Цветови во Витоша
Image:Boyana Church 1.jpg|[[Бојанска црква|Бојанската црква]]
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква

Прегледник