Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 1.072 бајти ,  пред 12 години
→‎Галериjа: мнооооооооооогу слики
(Ситна измена.)
(→‎Галериjа: мнооооооооооогу слики)
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква
Image:Kalojan desislava.jpg|Бугарскиот севастократор Калоjан во Бојанската црква
Image:DSC03375.jpg|Дел од [[Софија]], сликана од Витоша
Image:Golyam-Rezen.JPG|На врвот Гољам Резен
Image:Vladayska-River.jpg|Паркот Витоша
Image:VitoshafromPozharevo.JPG|Витоша, сликана од Софиското поле
Image:Vitosha platoto.jpg|Платото Капакливец со Црни врв во позадина
Image:Aaa09.jpg|Цветови во Витоша
Image:Vitosha-Rila.JPG|Витоша со Рила во позадина
Image:Stone-River-Autumn.jpg|Златните мостови
Image:Cherni-Vrah.jpg|Метеоролошката станица на Црни врв
Image:Dragalevtsi E5.jpg|Драгалевската жичара
Image:InversionSofiaValley.JPG|Зима во Витоша
Image:Aleko-Chalet.jpg|Планинарскиот дом "Алеко"
Image:Aaa14.jpg|Цветови во Витоша
Image:Boyanawaterfall.JPG|Боjанскиот водопад
Image:Golyamata-Gramada.jpg|Паркот Витоша
Image:MoreniVitosha.jpg|Карпи во Витоша
</gallery>
 

Прегледник