Википедија:МФА за англиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
уредување
с (ситна промена)
с (уредување)
==Видете исто така==
*[[МФА за англиски јазик]]
*[[МФА табела за англиски дијалекти]]
*[[Англиска азбука]]
*[[Изговорен правопис на англискиот јазик]]
[[br:Lizherenneg Fonetikel Etrebroadel ar saozneg]]
[[de:Liste der IPA-Zeichen]]
[[en:Wikipedia:IPA chart for English dialects]]
[[es:Tabla IPA para inglés]]
[[hu:Nemzetközi fonetikai ábécé#Jelek magyarázata]]

Прегледник