Фенотип: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 244 бајти ,  пред 2 години
Одбиена последната промена (од 46.217.141.128) и ја поврати преработката 3377724 на KasparBot
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 46.217.141.128) и ја поврати преработката 3377724 на KasparBot)
 
 
Под '''фенотип''' се подразбира надворешниот изглед или надворешната појава на својствата и белезите кај [[Организам|организмите]].
Фенотипските особини можат да бидат квалитативни и квантитивни.
 
Фенотипските особини можат да бидат '''квалитативни и квантитивни.'''
 
{{биологија-никулец}}

Прегледник