Фразеологија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 14 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Брзо додавање категорија Лексикологија (со користење на HotCat))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
Зборовните споеви што се употребуваат во јазикот како целосни, како готови јазични елементи со единствено значење се викаат фразеолошки изрази или [[фразеологизми]].
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Фразеологија на македонскиот јазик]]
* [[Лексикологија]]

Прегледник