Разлика помеѓу преработките на „Пулицерова награда“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 66 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q46525 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Некои од најпознатите добитници на наградата се [[Ернест Хемингвеј]], [[Тенеси Вилијамс]], [[Артур Милер]], [[Јуџин Онил]], [[Вилијам Фокнер]], [[Џон Апдајк]] и други.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Пулицерова награда| ]]
[[Категорија:Американски награди]]

Прегледник