Разлика помеѓу преработките на „Оулу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 157 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 65 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47048 (translate me))
'''Оулу''' е [[град]] и [[општина]] во регионот [[Северна Остроботнија]] во [[Финска]]. Тој е најнаселениот град во [[север]]на Финска и шести најнаселен град во [[држава]]та. Зафаќа површина од 1,513.37 km2 и има население од 145,256.
 
[[Категорија:Градови во Финска]]
[[Категорија:Пристанишни градови на Балтичкото Море]]

Прегледник