Разлика помеѓу преработките на „Полимеризација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 343 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Хемија]]
 
[[cs:Polymerizace]]
[[de:Polymerisation]]
[[en:Polimerisation]]
[[es:Polimerización]]
[[fr:Polymérisation]]
[[id:Polimerisasi]]
[[nl:Polymerisatie]]
[[ja:重合反応]]
[[pl:Polimeryzacja]]
[[pt:Polimerização]]
[[ru:Полимеризация]]
[[sr:Полимеризација]]
[[su:Polimérisasi]]
[[sv:Polymerisation]]
[[zh:聚合]]

Прегледник