Разлика помеѓу преработките на „Катета“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 95 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 33 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q110812 (translate me))
[[Категорија:Елементарна геометрија]]
[[Категорија:Триаголници]]
Немате си врскаааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Анонимен корисник

Прегледник