Разлика помеѓу преработките на „Микеланџело Буонароти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5592 (translate me))
 
=== Лаврентијската библиотека ===
Околу 1530тата година Микеланџело го направил дизајнот за Лаврентијската библиотека во Фиренца, како дел од црквата Св. Лоренцо. Работел на еден поинаков стил, со пиластер (сосема малку издаден столб, вграден во ѕид), правејќи ги пошироки на дното а потесни кон врвот, со скалести краци, додавајќи му правоаголни и закривени форми. Hacked.
 
=== Капелата за семејството Медичи ===
Анонимен корисник

Прегледник