Разлика помеѓу преработките на „Унија на независни и автономни синдикати на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с
Од [[1999]] година УНАСМ е член на [[Светска конфедерација на трудот|Светската конфедерација на трудот]] (WCL), а од [[2006]] - на [[Меѓународна синдикална конфедерација|Меѓународната синдикална конфедерација]] (ITUC).<ref>[http://unasmpp.weebly.com/uploads/2/6/8/9/2689772/unasm-bilten2010-11-mk-no.01.pdf Електронски информатор, бр. 1]</ref>
 
Во [[2011]] година УНАСМ броеше 5.300 членови.<ref>[http://www.ituc-csi.org/IMG/pdf/No_13_no_08_-_List_Affiliates_08GC_list_affiliates_09gc_-_201211-2.pdf International Trade Union Confederation, List of Affiliated Organisations, p. 5]</ref>
 
== Наводи ==
Анонимен корисник

Прегледник