Разлика помеѓу преработките на „Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи''' е роден 1956 во провинцијата Исфахан, Иран. Тој е сегашен ...)
 
[[Слика:ejehei.jpg|thumb|200px|right|Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи]]
'''Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи''' е роден [[1956]] во провинцијата [[Исфахан]], [[Иран]]. Тој е сегашен шеф на [[ВЕВАК|министерството за разузнавање]] на Иран, познато и како '''САВАМА''' или '''ВЕВАК'''. На таа должност е по назначувањето од страна на претседателот [[Махмуд Ахмадинеџад]] на [[24 август]] [[2005]].
 

Прегледник