Разлика помеѓу преработките на „Динамичен систем“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Робот: Додава he:מערכת דינמית
с (r2.6.5) (Робот: Додава ar, it, uk; менува hi, ko)
с (r2.7.1) (Робот: Додава he:מערכת דינמית)
[[io:Dinamikala sistemo]]
[[it:Sistema dinamico (fisica matematica)]]
[[he:מערכת דינמית]]
[[hu:Dinamikai rendszer]]
[[nl:Dynamisch systeem]]
86.434

уредувања

Прегледник