Прејди на содржината

Универзитет на Југоисточна Европа: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|campus=
|students= 5200
|type = [[јавен, приватен универзитет]]
|affiliations=
|website= [http://www.seeu.edu.mk Официјална интернет страна]
}}
 
'''Југоисточен Европски Универзитет''' или скратено '''ЈИЕУ''' е [[јавно-приватен универзитет]] со своите два кампуса во [[Тетово]] и [[Скопје]]. Главното седиште на универзитетот е во Тетово и формиран е во [[2000]] година.
 
== Историја ==
1

уредување