Труба: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ka:საყვირი
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: ka:საყვირი)
[[be:Труба]]
[[be-x-old:Труба]]
[[bg:Тромпет]]
[[bar:Trompetn]]
[[bo:འཁྱིལ་ཆུང་།]]
[[bs:Truba]]
[[br:Trompilh (sonerezh)]]
[[bg:Тромпет]]
[[ca:Trompeta]]
[[cs:Trubka]]
[[he:חצוצרה]]
[[jv:Trompèt]]
[[ka:საყვირი]]
[[csb:Trąbka]]
[[kk:Труба]]
86.434

уредувања

Прегледник