Мера (математика): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.5.4) (Бот Додава: fi:Mitta
с (r2.5.2) (Бот Брише: ca, cs, da, de, el, eo, es, fi Менува: sk, th)
с (r2.5.4) (Бот Додава: fi:Mitta)
[[sk:Miera (matematika)]]
[[sr:Мера (математика)]]
[[fi:Mitta]]
[[sv:Mått (matematik)]]
[[th:ทฤษฎีเมเชอร์]]
5.665

уредувања

Прегледник