Разлика помеѓу преработките на „Бурса (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: pnb:صوبہ برسا
с (r2.7.1) (Бот Додава: ckb:پارێزگای بورسا)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:صوبہ برسا)
[[rw:Intara ya Bursa]]
[[sw:Mkoa wa Bursa]]
[[mrj:Бурса (ил)]]
[[la:Prusa (provincia)]]
[[lv:Bursas ils]]
[[nl:Bursa (provincie)]]
[[ja:ブルサ県]]
[[mrj:Бурса (ил)]]
[[uz:Bursa (viloyat)]]
[[pnb:صوبہ برسا]]
[[pl:Bursa (prowincja)]]
[[pt:Bursa (província)]]
4.506

уредувања

Прегледник