Википедија:МФА за англиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
these are about all the IPA letters, not only English
сНема опис на уредувањето
(these are about all the IPA letters, not only English)
[[Категорија:Англиски јазик]]
 
[[bar:Listn vo de IPA-Zaichn]]
[[br:Lizherenneg Fonetikel Etrebroadel ar saozneg]]
[[de:Liste der IPA-Zeichen]]
[[en:International Phonetic Alphabet chart for English dialects]]
[[es:Anexo:Tabla del Alfabeto Fonético Internacional para el inglés]]
[[it:Tabelle IPA per l'inglese]]
[[ka:IPA ნიშნების სია]]
[[ms:Carta IPA untuk dialek Inggeris]]
[[ru:Таблица МФА для английского языка]]
9

уредувања

Прегледник