Разлика помеѓу преработките на „Полн агол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот менува: се додека -> сè додека
с (Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец)
с (Бот менува: се додека -> сè додека)
 
'''Полн агол''' е агол кој има 360 [[степен (агол)|степени]].
Полн агол остварува патот кој го поминува линијата/радиус на кружница, придржувајќи се на центарот на кружницата, и движејќи се сесè додека не стигне до почетната позиција.
 
{{Никулец од областа на математиката}}
941.847

уредувања

Прегледник