Прејди на содржината

Мол: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ka:მოლი)
с (Бот: козметички промени)
:''n'' - количество супстанција
:''N''<sub>A</sub> - Авогадров број.
{{Link FA|pt}}
 
[[Категорија:Единици]]
 
{{Link FA|pt}}
 
[[ar:مول]]
941.847

уредувања