Сите се добро (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сите се добро (англиски: Everybody's Fine) е американски филм, во режија на Кирк Џонс. Главните улоги ги играат: Роберт Де Ниро и Дру Баримор.

Содржина[уреди | уреди извор]

Френк Гуд (го игра Де Ниро) го поминал целиот живот во локалната фабрика за кабли, напорно работејќи за да го прехрани своето семејство. Кога заминува во пензија, тој сфаќа дека во изминатите години поминувал малку време со своите четири деца и решава повторно да се зближи со нив.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 835, 27.6.2014, стр. 18.