Сирдарија (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сирдарија
Округ
Сырдария ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Кизилорда
ЦентарТеренозек
Часовен појасEast (UTC+6)

Сирдарија (казашки: Сырдария ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Теренозек.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]