Сајрам (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сајрам
Округ
Сайрам ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарАксу
Часовен појасEast (UTC+6)

Сајрам (казашки: Сайрам ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Аксу.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]