Сафари парк (Италија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сафари парк
Отворена1976
МестоFlag of Italy.svg Помбија, Пиемонт, Италија
Површина40 хектари
Бр. на животни600
Мреж. место[1]

Сафари паркзоолошка градина во Помбија, создадена во 1976 година и зафаќа површина од 400.000 квадратни метри.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]