Саизо Саито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Саизо Саито
Лични податоци
Роден на 24 септември 1908(1908-09-24)
Роден во Јапонија
Починал на 2004
Позиција Голман
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Саизо Саито (роден 24 септември 1908 - починал во 2004) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]