Роте Веле (Випер)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Роте Веле (Випер)
Rote Welle Bach3.JPG
Местоположба
Физички особености
УстиеВипер (Зале)
Особености на сливот

Роте Веле (Випер) е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]