Разговор со корисник:Tonimicho

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Tonimicho, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 02:47, 11 декември 2012 (CET)Reply[одговори]

Вандализам[уреди извор]

Престани со вандализирањето на категориите. Ставаш брз врска категории. Дали е во ред меѓујазичната врска bg:Категория:Албания да се стави кај нашата Категорија:Србија, на пример? Глупости...--Никола Стоіаноски 21:19, 21 март 2013 (CET)Reply[одговори]