Разговор со корисник:Kolega2357-Bot

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Здраво, ви благодарам многу. Проектот е одличен и имам намера да останам. Би сакала да ве прашам за процесот за поставување на слики бидејќи уште ги нема на статиите за книгата и филмот Тајната, не знам дали имам направено некаква грешка. Со почит Mimi (разговор) 18:36, 9 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Треба да кликнеш на црвениот текст (така би ја подигнала сликата). Потоа во првата празна линија (Изворно име на податотеката) го внесуваш истиот текст, а потоа во полето Опис ја внесуваш потребната лиценца (во зависност дали подигаш филмски плакат, омот на албум, итн.). Еве врска до сите лиценци кои се дозволени: Лиценци за слики--Вик Ретлхед (разговор) 18:43, 9 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Молба[уреди извор]

  Mozes li premestiti ove kategorije:

  Znaci, zameni ove stare kategorije (Zajas, Oslomej, Vraneshtica, Drugovo) u clancima i kategorije o selima. Pozz--Никола Стоіаноски 20:27, 22 март 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Kad budes zavrshio, obavesti me da bih izbrisao te kategorije. Sve sha je u ovih 4 kategorije treba biti u Kategorija:Sela vo Opstina Kicevo. Pozz--Никола Стоіаноски 20:29, 22 март 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Здраво[уреди извор]

  Ве замолувам доколку се во можност да ми пратите инструкции како се формира инфо кутија оти сме заинтересирани и сакаме да се обидеме да оформиме инфо кутија за нашите статии како и останатите ученици вклучени во овој проект.. ---Филип Јованоски

  Наградени сте![уреди извор]

  Kindness Barnstar Hires.png Награда за љубезност
  Aneta Molika (разговор) 10:54, 21 јуни 2013 (CEST)Одговори[одговори]

  Помош![уреди извор]

  NatasaNedanoska (разговор) 08:09, 14 март 2017 (CET) Ве молам за помош околу уредување на статијата Елдин Вражалица затоа што гледам дека ѝ се заканува бришење!Што точно да променам, додадам, одземам за да биде достојна статија за Википедија? Се обидов дополнително да ја дообработам! Што треба уште да се доуреди? Благодарам!Одговори[одговори]