Разговор со корисник:Lavche

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѓорѓи Окото[уреди извор]

Здраво, јас би сакала да знам од каде ги црпевте ифнормациите за статијата Ѓорѓи Окото, немате наведени извори, а гугл не дава никакви информации за овој војвода. Поздрав - Виолетова (разговор) 18:09, 27 септември 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Статијата ќе биде избришана доколку не одговориш тука или на соодветната страница за разговор на статијата. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 20:22, 28 септември 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Извори за статиите[уреди извор]

Здраво, статијата за Ѓорѓи Окото ја избришав поради немање никакви извори за наведениот револуционер, а истото ќе се случи со сите твои создадени статии, доколку не обезбедиш некаков извор за напишаното. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:01, 3 октомври 2018 (CEST)Одговори[одговори]