Разговор со корисник:Kalanapas

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Kalanapas, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 17:08, 4 април 2013 (CEST)

Стоп[уреди извор]

Престанете со пореметување на содржините. Направените уредувања (тоа што сте го внеле) и така не се појавуваат пред да ги одобри администратор или проверувач. Затоа препорачувам да не си го трошите напусто времето на уредувања од овој вид. Ако продолжите да вандализирате Википедија ќе бидете блокирани и нема да можете да уредувате.--M4r51n (разговор) 00:46, 29 јуни 2013 (CEST)

Во врска со:[уреди извор]

„од кои 26,56% се етнички Македонци. Сепак точниот број на Македонците не е познат поради несоодветните пописи во Грција и Бугарија.“ незнам што е грешно овде? а ова е очигледен вандализам „Административна поделба на Македонија во рамките на Грција“ --M4r51n (разговор) 22:24, 29 јуни 2013 (CEST)