Разговор со корисник:Freshbojan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Freshbojan, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 22:29, 24 февруари 2021 (CET)[одговори]

Статија[уреди извор]

Здраво, го забележав текстот напишан на твојата корисничка страница и начелно е добар, но треба да се прилагоди на енциклопедискиот стил на пишување каков што ние го користиме тука. Можеш да ја погледнеш статијата на професорката Бона Бајрактарова како некој своевиден пример. Доколку не се снаоѓаш, можам да земам обврска да ја спремам статијата јас како администратор. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:34, 24 февруари 2021 (CET)[одговори]