Разговор со корисник:Damjan Kirovski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Damjan Kirovski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 17:00, 14 април 2019 (CEST)

Да ги средиме статиите за државите во светот[уреди извор]

Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Држави во светот“ и да ги подобриме статиите за државите во светот во периодот од 1 до 31 јули, со кој сакаме да ги подобриме статиите за државите во светот на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 16:44, 29 јуни 2019 (CEST)

Преведување[уреди извор]

Дамјан, да ти укажам дека треба да внимаваш кога преведуваш статија. Имено, во неколку статии кои ги уредуваш за натпреварот приметив дека ги преведуваш преку уредникот и со тоа вршиш целосна замена на постоечка статија, со што се губат одредени работи кои веќе постоеле во статијата, како што е инфокутијата. За Филипини и Малезија јас ги внесов твоите промени со постоечките, но за во иднина имај предвид или врши превод директно во статијата, не преку уредникот. Поздрав, Тони --Ehrlich91 (разговор) 18:02, 7 јули 2019 (CEST)