Разговор:Црква „Св. Спас“ - Кален

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ропотово или Кален?[уреди извор]

Надписът не е ли от църквата в Ропотово? Мико (разговор) 09:51, 19 мај 2022 (CEST)[одговори]