Разговор:Синагога Шомреи ха-Комос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

You have a mistake[уреди извор]

The Hebrew name of this synagogue is בית כנסת שומרי החומות and not as written.

Now is correct. :D--Р ашоAero-stub img.svg 09:36, 25 октомври 2009 (UTC)